Kadınlar Plajı

Akçakoca Kadınlar Plajı

Akçakoca Kadınlar Plajı,  Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesinde bulunan Akçakoca Belediyesi tarafından hizmete açılan kadınlara özel bir plajdır. Yan tarafında Ceneviz Kalesi olarak bilinen (buraya Akçakoca Kalesi de deniliyor) ve mavi Bayraklı olan Ceneviz Plajının hemen bitişiğindedir. Akçakoca Belediyesi tarafından 2017 yılında tekrar düzenlenerek hizmete açılmış olup yeni hali ile ziyaretçilerin odak noktası haline gelmiş. Akçakoca Belediyesi’ne bağlı olan bu plaja giriş ücretsiz.

Akçakoca Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir?

İlçe merkezine uzaklığı 10 dakika olan bu plaj Düzce merkezden gelmek isteyenler için 41 kilometre yani yaklaşık 45 dakika sürüyor. Akçakoca Kadınlar Plajına ulaşım gayet kolay. Kadınlar Plajı olarak bulamazsanız bile hemen Ceneviz Kalesi’nin yanında. Şehir merkezinden ve Akçakoca ilçesinden de buraya halk otobüsleri kalkıyor. İstanbul’dan özel aracı ile gelecek  ziyaretçiler içinde yolculuk yaklaşık 260  kilometre bu da ortalama 3 saati buluyor.

Akçakoca  Kadınlar Plajı Nasıldır?

Akçakoca Kadınlar Plajında duş, WC ve soyunma kabini gibi imkânlar var. Bunun dışında içerideki ufak büfeden alışveriş yapabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye bulunmuyor isterseniz yanınızda kendiniz getirebilirsiniz ya da taşların üstünde oturabilirsiniz. Karma plaj ile arasında bir dere var ve perde ile o taraftaki plaj arası örtülmüş. Plaj muhafazakâr kesim hanımlar için düşünülmüş. Denizi biraz taşlı fakat yürümeye veya yüzmeye engel değil. Buradaki sorun olarak gözükecek en önemli şey hanımların maalesef çöplerini bu plajda giderken bırakmaları. Bu konuda acil önlem alınması gerekiyor.

Akçakoca Kadınlar Plajında Neler Yapılır?

Akçakoca Kadınlar plajı tarihi Ceneviz Kalesi’nin hemen yanında buluyor. Bu kaleyi gezmeye geldiğinizde bu plajı da mutlaka görmelisiniz. Plaj 1994’ten beri belediye tarafından ücretsiz olarak hizmet vermekte ve 2017’de yenilendikten sonra çok daha güzel bir hale gelmiş. Kadınlara özel olan bu Plaja 7 yaşından büyük erkek çocuklar psikolojik olarak etkilenmemeleri adına alınmıyor. Bir Karadeniz  plajı olmasından sebep deniz hafif dalgalı fakat yüzmeye engel değil. Buraya rotanız düşerse mutlaka görmeniz gereken hafif esintisi, temiz havası ve manzarasıyla keyifli vakitler geçireceğiniz bir plaj.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir