En İyi Plajlar

Altınkum Plajı Didim

Didim, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Aydın iline bağlı olan ilçe, güzel iklimi ve temiz denizi ile her sene yerli ve yabancı turistlerin rağbetine uğrar. İlçenin en güzel ve en ünlü plajı Altınkum’dur. Altınkum Plajı, kumları ve denizi ile tatil severlerin vazgeçemeyeceği bir yerdir.

Altınkum Plajı Nerede Yer Alır?

Altınkum Plajı, Yeşilkent ile Palabıyık mevkisi arasındaki yerde bulunur. Plajın güney tarafı Altınkum Mahallesi iken, sol tarafı Çamlık Mahallesi olarak bilinir.  Altınkum Plajı üzerinden tekne turlarına katılarak vaktinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca; kafe, disko ve barlara da uğrayabilirsiniz.

Altınkum Plajı Nasıldır?

Altınkum Plajı, kumlarla kaplıdır. Sımsıcak kumların rengi altın rengindedir. Tertemiz bir plaj olan Altınkum’da yaz aylarının yanı sıra ilkbahar ve kış mevsiminde bile güneşlenebilme şansınız vardır. Kumlar incecik tanelerden oluşur. Yürürken kendinizi yumuşak bir halının üstünde dolaşıyor gibi hissedersiniz. Mavi Bayrak ödüllü olan plaj, 08:00’da açılır. Akşam 19:00’a kadar açıktır. Güneşin en güzel halini görebilmek için sabah saatlerinde ya da öğleden sonra gelmeniz tavsiye edilir.

Plajda birçok şezlong yer alır. Şezlongların fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterir. Temmuz ve ağustos aylarında plaj oldukça kalabalıktır. Öyle ki neredeyse bu aylarda iğne atsanız bile yere düşmeyecektir. Plajda duş alabileceğiniz bölüm de vardır. Ancak duş hizmeti de ücretlidir.

Altınkum Plajının Denizi Nasıldır?

Altınkum Plajı’na turistlerin rağbet etmesinin iki ana sebebi vardır. Birincisi kumları iken; ikincisi denizidir. Herkesin hayallerindeki deniz tanımına uyar. Öncelikle deniz tertemizdir. Birçok insanın gelmesine rağmen temizliği takdire şayandır. Denizin ikinci en önemli özelliği ise derinliğidir. Birçok denizin aksine fazla derinleşmemektedir. Öyle ki denizin içine yüzme bilmeyen bir kişi bile girerek zaman geçirebilir. Altınkum Plajı’nın denizi sakin bir denizdir. Hırçın dalgalar görmezsiniz. Gün boyu sakin olan deniz, sabahları çarşaf gibidir.

Denizin sıcaklığı ise ılıktır. Serinlemek için yüzmeye başladığınızda içinden hiç çıkmak istemezsiniz. Denizin dibi ise taşlık değildir. Aksine dibinde bile kumlarda kaplıdır.  Siz de Didim’i ziyaret etmeli ve güzel bir denizde vakit geçirmek  istiyorsanız mutlaka Altınkum’u tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir