En İyi Plajlar

Amos Plajı Marmaris

Amos Plajı Muğla ilinin Marmaris ilçesi Kumlubük Beldesi Turunç’ta bulunmaktadır. Marmaris’e gidilmişse yüzmeye gidilebilecek, plaj ve denizi muhteşem olan tek koydur. Denizinin güzelliği, sahili ve antik şehir üzerine kurulmuşluğu ününe ün katmıştır. Bu küçük ama sevimli koy rengarenk çakıl taşları ile doludur. Uzun bir plaj ve berrak bir denize sahiptir. Yerli ve yabancı turistlerinde adeta buluşma noktasıdır. Burada sabahı en erken saatte karşılamak eşsizdir.

Amos ve Tarihi

Amos antik çağlarda Rodos’un en önemli şehridir. Ana tanrıçanın tapınağı anlamını taşımaktadır. Bu antik şehrin bugüne kadar ayakta kalan tek yapısı tiyatrosudur. Güneşin doğuşu ve batışı bu antik kentte izlemek bir başkadır. Amos’un bulunan kalıntılardan 2200 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülmektedir.

Amos’ta Denize Girmek

Amos’ta denize girmek demek muhteşem bir doğa ve bir antik kent manzarasında harika bir denizde keyif yaşamak demektir. Su öylesine berraktır ki; balıklar net olarak görülür. Muhteşem plajı mavi bayraklıdır. Koyları hala bakirdir ve tarihi güzellikleri ile de Marmaris vazgeçilmezdir.

Neden Amos Antik Kenti ve Plajı

Amos plajı küçük ama sevimli bir koydur. Denizin ve güneşin tadını çıkarmak için en iyi seçeneklerden biridir. Plajının tamamen kum olması misafirine havlusunu atıp bir an evvel keyfin çıkarılması hissi verir. Amos plajına gidip te o çakıltaşlarından örnekler toplayıp da dönmemek de olmazsa olmazdır. Amos kenti ise koyları ve Kumlubük manzarası ile bir başka muhteşemlik sıfatını kazanmış bir yerdir. Ve elbette ki en özel yanı burada güneşi batırmaktır.

Marmaris’e gitmek planı varsa; Amos Plajı denizin ve güneşin tadını çıkarmak adına çok iyi seçenek olacaktır. Plaj tamamen kumdur. Çakıltaşlarının renkliliği buradan bir parça götürmek adına iyi bir seçenektir. Marmaris kuşkusuz en önemli turizm merkezlerinden biridir. Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından görülesi birçok yeri vardır. Hem tarihi hem de muhteşem doğası ile Marmaris keyfi 4 günden önce çıkarılmaz. Marmaris’in ünlü koyları ve tertemiz plajları her zaman için deniz keyfinin çıkarılacağı yerlerden olmuştur. Marmaris tatilleri her zaman keyiftir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir