Avrupa, Yurtdışı

Amsterdam’da Ne Yapılır? – Görülecek Yerler

Avrupa’da gezilebilecek en popüler şehirlerden birisi olan Amsterdam, gerek tarihi, gerek eğlence mekanları ve aktiviteleri, gerekse de zengin konaklama seçenekleriyle milyonlarca turistin ilgisini çekiyor. Yazımızın devamında Amsterdam görülecek yerler listemizde bazı önemli mekanlar hakkında bilgi vereceğiz.

Amsterdam’da Gezilmeye Değer Rotalar

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, birbirinden güzel müzeler, meydanlar, arenalar, parklar, saraylar ve dahasına ev sahipliği yapıyor. Her yaştan turist için cezbedici bir şehir olma özelliği taşıyor. Genel olarak Amsterdam’da tatil fırsatı yakalayanlar, tekrar tekrar uğraşmak istiyor.

Dam Meydanı

Amsterdam’da gezilecek tarihi mekanlar arasında yer alan Dam Meydanı, kentin kalbi olarak nitelendiriliyor. Bazı önemli aktiviteler, eğlence etkinlikleri, sosyal etkinlikler burada yapılıyor. Meydanda Nieuwe Kerk diye adlandırılan bir kilise, Amsterdam Kraliyet Sarayı ve birkaç tarihi ulusal anıt bulunuyor.

Vondelpark

Amsterdam’ın en büyük müze parkı olan Vondelpark, 1864 senesinde kurulmuştur. Etrafında çok sayıda müze mevcuttur. Ülkede gezilmeye değer rotalardandır. Bazı dönemlerde Vondelpark’ta etkinlikler, tiyatrolar ve müzik festivalleri düzenlenmektedir.

Amsterdam Çiçek Pazarı (Bloemenmarkt)

Doğayı seven, çiçeklere ve birbirinden güzel bitkilere hayran kalanlara hitap eden bir mekan. Dünyada yüzen tek çiçek pazarı olma özelliğine sahip olan Bloemenmarkt, hafta içi 09:00 ile 17:30 arasında ziyarete açıkken, Pazar günleri 11:00 ile 17:30 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor.

Heineken Experience

Dünyaca ünlü bira markası olan Heineken’in kurulduğu fabrika, konuklarını cezbeden atmosferi ve eğlene merkezlerini bünyesinde barındırması nedeniyle rağbet görüyor. 16 Euro’luk bir giriş ücreti ödeyerek burada eğlenebilir, tarihi atmosferiyle eğlencenin bütünleşmesine tanık olabilirsiniz.

Stadelijk Museum

Amsterdam’da ne yapılır adlı makalemizde sizlere şehirde önemli uğrak noktalardan birisi olan Stadelijk Müzesi’ni tanıtmak istiyoruz. Farklı mimari tasarımı, ünlü sanatçıların önemli eserlerini barındırması ve kültürel anlamda dünyanın önde gelen mekanlarından birisi olması nedeniyle tercih ediliyor. Amsterdam’da görülecek yerlerden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir