Gezi Fikirleri

Avrupa’yı Otobüsle Geze Geze Dolaşın!

Farklı bir tatil serüveni yaşamak isteyenler için dolu dolu bir Avrupa yolculuğuna çıkabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir tarafından tatil severlerin tercih ettiği otobüsle Avrupa turları ile sınırlı gün sayısında onlarca Avrupa kentini tek bir tatilde gezebilirsiniz. Paris, Amsterdam, Roma, Barcelona, Atina ve dahası..

Avrupa otobüsle mi gezilir demeyin, turizm acentelerin rehber eşliğinde düzenlediği otobüslü Avrupa turları günümüzde revaçta. 7’den 70’e her yaştan ve her kesimden tatil sever, turlarla Avrupa’nın dört bir tarafını uygun fiyatlarla geziyor. Hem de Türkiye’deki tatil ücretlerinin bile altında fiyatlarla.

Otobüsle Avrupa Seyahati’nin Avantajları

  • Yıllık izni kısıtlı olup da kısa süreler içerisinde birçok ülkeyi ve şehri gezme imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Farklı kültürlere, farklı medeniyetlere, farklı yapılara, farklı yeme içme kültürüne, farklı kişiliklere ve en önemlisi de farklı eğlence anlayışlarına şahit olabilirsiniz.
  • Seyahat sırasında keyif alacağınız birçok arkadaşlık kurabilir, hoş sohbetli güzel vakit geçirebilirsiniz.
  • Çoğu kimsenin ömründe göremeyeceği şehirleri tek bir turda görebilir, birçok güzel anı yaşayabilir, anılarınızı fotoğraf ve video çekerek kaydedebilirsiniz.
  • Rehber eşliğinde düzenlenen bu turlar ile şehirlerin tarihini, bilinmesi gereken özelliklerini öğrenebilirsiniz.
  • 500 Euro’dan başlayan kişi başı fiyatları ile son derece uygun fiyatlı tatil yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınıza, çevrenizdekilere anlatacağınız birçok farklı macera ve olay yaşayabilirsiniz.

Otobüs Turları ile Avrupa’yı Gezmek Yorucu mu?

Otobüs denildiğinde akla ilk gelen eylem hiç şüphesiz ki yorucu bir sondur. Fakat işin ucunda eğlenceli bir ortamda farklı şehirler ve ülkeler varsa hiç de düşünüldüğü kadar yorucu olmayacaktır. Otobüsle Avrupa tatili planlamadan önce hangi mevsimde gideceğinize karar vermelisiniz. Acenteler ve tatil firmaları yılın 12 ayı Avrupa Turları düzenlemektedir. Kışın da gidebilirsiniz, yazın da. Eğer gideceğiniz zamanı belirledikten sonra kaç gün kalacağınızı planlayın ve tatil acentelerinde size uygun paketleri inceleyin. Turizm acenteleri, konaklanacak gün sayısına, yeme içme seçeneklerine, yolculuk masraflarına ve diğer birkaç kritere göre farklı fiyatlandırmalar sunabilir. Kişi başı 500 Euro gibi uygun fiyatlarla otobüslü Avrupa turlarına katılabilirsiniz.

Avrupa turlarına katılmak istediğinizde her türlü hava şartlarına hazır olmalısınız. Yalnızca bir ülke ve bir şehirde bulunmayacağınızı, kısa süreler içerisinde birçok ülke ve şehir değiştireceğinizi göz önünde bulundurarak hazırlanmanız gerekmektedir. Kimi şehirler sizi üşütebilir, kimi şehirler de terletebilir. Bu nedenle eşyalarınızı mutlaka günler öncesinden hazırlamalısınız.

Gerçekleştireceğiniz bu güzel seyahat serüveninde yanınızda olmak isteyeceğiniz arkadaşlarınızla katılmanız sizin için çok daha keyifli olacaktır. Aileniz ve arkadaşlarınızla farklı şehirlerde güzel anlara tanık olabilirsiniz. Birçok Avrupa şehrinde Türkiye’den çok daha ucuza farklı ürünler satın alabilirsiniz. Bu da otobüsle Avrupa turunun en önemli avantajlarından birisidir. Otobüsle Avrupa turları düzenleyen acentelerle görüşerek, turlar hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Karşınıza çıkan ilk acente ile anlaşmayın. Genel bir araştırma ve inceleme sonrasında rezervasyonunuzu yaptırın.

Belki birkaç ayda gezip bitiremeyeceğiniz Avrupa serüvenini 1 hafta 10 gibi sürede bitirebileceğinizi düşünmeyin. Bu turlar ile belli başlı şehirler, belli başlı mekanlar gezilecektir. Fakat bu turların haricinde aklınızda kalan şehirlere daha sonradan geniş bir zamanda gidebilirsiniz. Bu sayede otobüslü Avrupa turu sizin için bir demo gezinti de olmuş olacaktır. Hangi ülkede ne yapılır, ne gibi eğlence anlayışları var, hangi ülkeler sizin için keyfili bunların analizini yaparak, hayatınızda başka bir zamanda bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir