En İyi Plajlar

Ayazma Plajı (Bozcaada)

Bozcaada Türkiye de deyim yerindeyse en bakir kalmış tatil merkezlerinden biridir. Ege’nin denizinin keyfinin doyasıya çıkarılacağı koylara sahiptir. Bozcaada Gökçeada’dan sonra ikinci büyük ada ünvanlını taşır. Ve sessizliği, sakinliği ile tam bir gözdedir. Bozcaada’da en çok ilgi göre plajlardan biri Bozcaada Ayazma Plajıdır. Burası aileler için çok uygundur. Plaj bünyesinde çeşitli restoranlar ve su sporları ile ilgili aktiviteler de mevcuttur.

Ayazma Plajı Özellikleri

Ayazma plajı Bozcaada’nın en büyük ve en kalabalık olan plajlarından biridir. Plajın suyu çok soğuk olmasına rağmen, temizliği de bir o kadar dikkat çekici, durudur. İnce kumlarla bezenmiştir. Bu da ayrı bir keyiftir. Hem suyunun hem sahilinin temiz olma özelliği burayı farklı kılandır. Deniz dalgalı değildir bu da bir aile tatili için elverişli kılan noktasıdır. Bu plajda restoranlar ve tesisler olması ona büyük bir avantaj katmaktadır.

Ayazma Denizi ve Sahili

Ayazma temizliği, sakinliği ve mükemmel kumsalı olarak görülmeye değer bir yerdir. Bozcaada ya gelip de deniz ve güneşten faydalanmamak olmazsa olmazdır. Yaz sezonunda ciddi anlamda kalabalıklaşma yaşanır. Bu kalabalığa hayır demek; o turkuaz rengindeki denizi ve incecik kumu görünce anlamsız kalır. Deniz suyu dondurucu hatta titretici özelliktedir. Soğukluğu dillere destandır.

Ayazma’da Aktiviteler

Sessizliği tercih edenler için Bozcaada bir kaçış noktası olarak görülse de hareket sevenleri de unutmadan su sporları açısından da çeşitli imkanlar sağlar. Bozcaada doğası, yeşilliği ve göz kamaştırıcı görüntüleriyle gecesiyle gündüzüyle; güneşin doğuşu ya da batışı ile inanılmaz kareler barındırır. Keza Ayazma da aynı güzelliklere sahiptir bir kere halka açık bir plajdır. Giriş için herhangi bir ücret ödenmez. Merkeze 7 km uzaklıktadır. Ayazma Plajı Bozcaada gezisi yapan her kişinin ziyaret etmesi gereken mekanlardandır. Akvaryumu andıran suyu en önemli detayıdır. Suyundan sonra ince kumu da en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Ayazma Plajının keyfini sürmek için erken saatlerde gidilmesi her zaman için tavsiye edilendir. Harika bir deniz eşliğinde Ege yemekleri de bir başka olmaktadır. Şehir hayatından bir nebze uzaklaşabilmek adına Bozcaada kesinlikle gidilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.