En İyi Plajlar

Baykuş Plajı

Baykuş plajı İstanbul Sarıyer’e bağlı Kilyos sahilinde bulunan yaklaşık 1 kilometrelik alan içindedir. Baykuş Plajına ulaşım kolay bir şekilde sağlanır. Kendi aracınız yoksa İETT otobüsleri ile rahatlıkla buraya ulaşabilirsiniz. Kilyos da bulunan Baykuş Plajı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterir.

Baykuş Plajı İmkânları ve Ulaşım

Baykuş Plajı 1 kilometrelik kumsalı küçük gözükse de İstanbul’da yaşayan ve yakın illerden gelecek olan insanlar için günübirlik veya çadırlı kamp kurulabilecek bir alana sahiptir. 250 kişi kapasiteli kafe  ve restaurantı barı alanı az gözükse de yeterli sayıda insanı ağırlayacak büyüklüktedir.

Baykuş Plajında Neler Yapılır?

Baykuş Plajı aynı zamanda büyük organizasyonlar da düzenlenen bir sahile sahiptir. Baykuş Plajı saat sabah 9 ile 21.30 arası halka açık olarak hizmet veren bir tesistir. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız veya yakın illerden gelmek istiyorsanız mutlaka uğranması gereken güzellikte olan bir plaja sahiptir. Ayrıca Baykuş Plajı 300 araba kapasiteli bir otoparka sahip ve gelen misafirlerin her türlü rahatını düşünerek şezlong şemsiye yastık duş gibi imkânlar da sunmakta. Ayrıca macera sevenler için kamp yeri olarak tercih edilebilir. Çadır kurma imkânınız var deniz manzarasında uyanabilirsiniz.

Baykuş Plajını Güzel Sanatlar öğrencileri tatil ve bahar şenlikleri için tercih ediyorlar. Çimenlerde otururken içkinizi yudumlayabilir uçurtma uçurabilirsiniz. Özgürce İstanbul’un karmaşasından uzak bir şekilde kafa dinleyeceğiz  bir yer.

Baykuş Plajında Ne Yenir?

Baykuş Plajı’nın restaurantı 250 kişilik bir kapasiteye sahip ve  burada alkol satışı da var. Kafe hizmeti de veren restoranda gayet lezzetli mevsimsel aperatif ve  pratik yemekler çıkıyor. Ayrıca fiyatlar da makul. Örneğin sigara böreği karpuz ya da bira her şeyi bulabileceğiniz bir restoran ve kafeye sahip. Bu özelliklerinden dolayı insanlar bir kez geldikleri zaman ikinci kez gelme planları yapıyorlar. Burada denize girebilir kitap okuyabilir ve rahat bir şekilde dinlenebilirsiniz. Uzun süreli ya da günübirlik olsun zihin tazelemeye denizde serinlemeye uygun bir alana sahip. Bu sebeplerden dolayı Baykuş Plajı görülmeye değer bir plajdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir