En İyi Plajlar

Büyük Kum Plajı

Büyük Kum Plajı diğer adıyla Abruz Plajı kadınlara özel olan Balıkesir’in Marmara Adasında bulunan Saraylar Beldesi içerisinde. Hepsi adalardan oluşan bu yerde birçok plaj var. Büyük kum Plajını ziyaret ettiğiniz zaman diğer plajı da görme imkânı bulabilirsiniz. Büyük kum Plajı, Küçük Kum Plajı ile yan yana. Küçük Kum plajı karma iken büyük kum sadece mutaassıp hanımlara özeldir.

Büyük Kum Plajına Nasıl Gidilir?

Balıkesir merkezden 180 kilometre olan Marmara Adası mermer kaynaklarından dolayı nem oranı düşüktür. Marmara Adasında ki Büyük Kum Kadınlar Plajına ulaşmak için merkezden hareket eden halk otobüslerini veya tekneleri kullanabilirsiniz. Merkeze yürüyerek ulaşmak 15 dk sürüyor. Ulaşımın kolaylığı da bu plajın rağbet görmesine sebep oluyor. Ayrıca buraya arabalı feribotla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Büyük Kum Plajı Nasıldır Neler Yapılır?

Büyük Kum Plajı ailenizle tatil yapabileceğiniz bir yedir. Çünkü iki ayrı Plajı olan bu yerde muhafazakâr kesim hanımlar için düşünülmüş kadınlar plajı rahatlıkla tatil yapmanın keyfini sunuyor. Plaj etrafında pansiyon ve kiralık günlük evler var. Buraya gelmişken günübirlik daha uzun süreli tatil yapmak isteyenler için konaklama hizmetleri bulunuyor ve konum olarak plajları yürüme mesafesinde.

Plaj ve deniz kumluk, ferah deniz sakindir. Bunun adı olmasından dolayı sessiz sakin fazla kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için birebir. Yüzme bilmeyenlerin bile buradan kolaylıkla girip denizin keyfini sürmesi mümkün. Plajın etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı büfe ve marketler bulunuyor. Büyük kum Plajının şezlong, şemsiye, wc, duş ve soyunma kabini gibi hizmetleri var.

Her Yaşa Hitap Eden Ortam

Burası keşfedilmeyi bekleyen bir ada ve plaj olarak anılıyor. Ziyaretçilerin en çok hoşuna giden şey ise burada bulunan çocuklar için hatta yetişkinlerin bile güzel vakit geçirebileceği kocaman bir park oluşu. İstanbul’a yakın olması ile de ziyaretçilerin tercih sebepleri arasında. Sakin olmasına rağmen plajı çevre düzeni ile yeterince özen gösterilmiş. Suyun berraklığı ise muazzamdır. Çünkü yüzerken denizin dibindeki balıklara ve en ufak taşlara kadar görebiliyorsunuz. Güzel ülkemin cennet köşelerinden biri olan Büyük Kum Plajına  gelmeyenleri buraya görmeye davet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.