En İyi Plajlar

Büyükada Plajları

İlkbaharın yaklaşmasıyla beraber, tatile çıkmak isteyenler ve erken rezervasyon imkânlarından yararlanmak isteyenler şimdiden plajları, adaları ve tatil beldelerini araştırmaya başladı. Büyükada prens adaları olarak da adlandırılmaktadır. Tatile çıkmadan önce gidilecek tatil yerinin iyi tanınması, araştırılması, kültürünü tanınası tatile çıkacak kişilerin tatil esnasında daha rahat etmesini ve olabilecek olumsuz durumlara karşı tedbir almasını sağlayacaktır. Adanın içerisinde yemek yiyebileceğiniz, eğlenebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Üstelik yöresel ve hediyelik ürünler üretip satan, adanın yerli kişileri de mevcut.

Büyükada Nerededir?

Büyükada İstanbul’a yakın adaların arasında, adından da belli olduğu gibi adalar arasında boyut olarak en büyük adadır. Maltepe sahiline 2-3 km uzaklıktadır. Hafta sonları kaçamak yapmak, şehir hayatının stresinden bir nebze uzaklaşmak için tercih edilebilecek adalardan biridir.  Büyükada sadece yaz aylarında değil 4 mevsim hizmet veren bir adadır. Adaya vapur seferleri bulunmaktadır. Adanın kalabalık bir nüfusu vardır. Bu yüzdende 4 mevsim kaliteli hizmet sağlanabilmektedir. Adanın yerleşimine bakıldığı zaman yeşillikler içinde hem tarihi hem de bakımlı binalar öne çıkmaktadır. Üstelik konaklamak isteyen yerli yabancı turistler için tercih edilecek pansiyon tipi konaklama yerleri mevcuttur.

Büyükada Plajı Bakımlı Mıdır?

Büyükada, diğer adaların içinde plaj temizliği ve plaj hizmetleri açısından en kaliteli olan adadır. Bunun sebebi ise, hem 4 mevsim ziyaretçi kabul etmesi hem de sürekli plajda çalışanların olması Büyükada’yı ziyaret etmek isteyenler için tercih sebebi olacaktır. Arıca Büyükada denizi de temiz ve sağlıklıdır. Sürekli ekipler tarafından deniz temizlenerek plaja gelen ve tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için hizmet sağlmaktadırlar.

Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya ulaşmak için İstanbul’daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlerden ulaşmak için imkân bulunmaktadır. Bu semtlerin, birçok adaya vapur seferi olduğu gibi, motor veya deniz otobüsü seferleri de vardır. Hatta Büyükada’ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşım sağlanabilmektedir. Düzenli olarak adalara seferler düzenlenmektedir. Bu seferlerin belirli bir ücretleri olmasına karşın uygun fiyatlı ve seyahat sıranda da yolculuk rahattır. Çok mecburi kalınmadığı sürece gün içerisinde seferler iptal olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir