En İyi Plajlar

Fener Plajı

Fener Plajı Samsun’un mavi bayrağa sahip gözde tatil mekânlarından bir tanesidir. 235 metre uzunluğunda olan plajın, 48 metre genişliğinde tertemiz nezih bir kumsalı bulunmaktadır. Samsun’ un İlkadım ilçesinde, 1100 kişi kapasitesi olan Fener Plajı’nda çalışan personelin hepsi kadınlardan oluşmaktadır.

Kadınların Uğrak Yeri

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıl önce hizmete açtığı Fener Plajı, 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren belediye meclisinin kararı ile sadece kadınlara hizmet veren bir yer haline gelmiştir. İçinde yemek yenilecek, oturup çay içilecek ve hatta spor yapılabilecek alanların bulunduğu Fener Plajı kadınların çok yoğun ilgisiyle karşılaşmıştır. Fener plajı yerel kadınların ilgi gösterdiği bir plaj olmasının yanı sıra tüm turistlerin de ilgisini çeken bir plaj haline gelmiştir. Yabancı kadın turistler de bu plaja ilgi gösteriyor.

Batıpark’taki Amazon Adası ve Köyü’nün çok yakınında yer alan Fener Plajı, yaz sezonu geldiğinde hemen her gün binin üzerinde misafiri konuk etmektedir. Fener Plajı, sunduğu özenli hizmetler ile yaz sıcaklarından  bunalmış ve Karadeniz’in buz gibi suyunda serinlemeyi arzu eden kadınların özellikle tercih ettiği bir mekân haline gelmiştir.

Fener Plajı’nın Özellikleri Nelerdir?

Cenevizliler döneminde tarihi  bir yer olan ve adını da bu dönemden alan Fener Plajı, dünyanın dört bir tarafından Samsun’a gelen turistlerin de ilgi odağı olmaktadır. 235 metre uzunluğu ve 48 metre genişliği bulunan Samsun Fener Plajı, hem temiz hem de ince bir kumsala sahip olmasının yanı sıra, yalnızca kadınlar tarafından özgürce kullanılan bir plaj olması nedeni ile de çok büyük bir ilgi görmektedir. Fener Plajı’nda, 3 farklı cankurtaran görevlisi çalışıyor.

Bununla birlikte bir tane de motorlu cankurtaran botu yaşanabilecek aksiliklere karşı hazır bulundurulmaktadır. Öte taraftan tesis, sosyal alanlar bakımından da olukça zengindir. Kafeteryası, duşu, lavabosu, soyunma kabinleri bulunan tesiste pek çok değişik hizmet de yine kadınlara sunulmuş durumdadır. Hem hafta içi hem de hafta sonu açık olan Fener Plajı, yaz aylarında pek çok kadının erken saatlerden itibaren uğrak yeri olmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir