Asya

Hindistan Gezi Rehberi – Hindistan’da Neler Yapılabilir?

Son yılların popüler rotalarından olan Hindistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için cezbedici ülkelerin başına geliyor. Deyim yerindeyse tarih ve kültür kokan bir ülke. Her şehri gezilip görülecek mekanlarıyla dolu. Yazımızın devamında Hindistan’da görülecek yerler nelerdir, bu mekanların özellikleri nelerdir, gibi sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.

Hindistan’da Gezmeye Değer Mekanlar

Saraylar, büyüleyici doğal güzellikler, filmlere konu olan mekanlar ve daha sayamayacağımız onlarca destinasyona ev sahipliği yapan bir ülke. Hindistan günümüzde dünyanın dört bir tarafından turist akınına uğrayan, her geçen gün daha fazla rağbet edilen bir yer. Hindistan’a tatil planı yapanların uğramaları gereken mekanları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tac Mahal

Sevgi maksadıyla yapılmış en gözde yapılardan birisi olarak nitelendirilen Tac Mahal, Hindistan’ın Agra şehrinde yer alır. Hint ve İslam mimarilerinin en güzel örneklerinden birisi olan Tac Mahal’in bir diğer özelliği de gün doğumunda pembe, gün içerisinde beyaz, akşam saatlerinde ise parlak bir görünüme sahip olmasıdır.

Jaipur

Rajatshan eyaletinin başkenti olan Jaipur, Hindistan’da gezilecek yerler listemizde yer verdiğimiz önemli bir nokta. Delhi’ye arabayla 6 saat uzaklıkta olan Jaipur’da City Palace, Haw Mahal, Amber Palace, Jal Mahal, Johari Bazaar gibi önemli saraylar ve yapılar bulunuyor.

Elephanta Adası

UNESCO koruması altında bulunan Elephanta Adası Hindistan’da görülebilecek yerlerden. Mumbai’ye yolunuz düşerse gitmenizde fayda var. Ada Fil Adası olarak da adlandırılır. Shiva’nın heykellerini görebilir, maymunlarla zaman geçirebilirsiniz.

Taj Lake Palace

Burası James Bond filmleriyle bilinen bir saraydır. Günümüzde lüks otel olarak hizmet veren Taj Lake Palace, 1754 yılında yaptırılmıştır. Ziyaretçiler, sarayın içerisini gezebiliyor ve fotoğraf çektirebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir