En İyi Plajlar

Ilıca Plajı Çeşme

Yaz kış tatillerin geçirileceği yerler hep ilgi çekmiştir. Hem yaz, hem kış ailece vakit geçirebileceğiniz yerler arasında çeşme yolu üzerindeki Ilıca Plajı ve Ilıca kaplıcaları bulunmaktadır. Çeşme yolunda ve Çeşme’ye 5 km. uzaklıktaki plaj ilginç ve zor bulunan plajlardan biridir. 58 derece sıcaklıktaki suyunun içerisinde bulunan potasyum, sodyum ve magnezyum klorür içererek, romatizmal hastalıkların yanı sıra kadın hastalıklarına da şifa olarak gösterilmektedir. Ayrıca deri hastalıkları, idrar yolları enfeksiyonları, karaciğer, gut ve raşitizm hastalıklarının da tedavisinde oldukça ilerlemiştir.

Doğal Besinler Ve Ilıca

Ilıca Plajı ve çevresindeki yaşam alanında kurulan pazar yerinden doğal ve hormonsuz sebze, meyve tedarik edebilirsiniz. Doğal beslenerek tatilinizin sağlıklı bir şekilde geçmesini sağlayabilir yakınlarınızla tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Kendi imkânlarınızla pişirip yeme alanlarının da bulunduğu mesire yerleri kendin pişir kendin ye ile halkın hizmetindedir. Ilıcanın meşhur ılıca tavası da yemeden dönmemeniz gereken tatlardan biridir.

Güneş, Deniz ve Kum Üçlüsü

Ilıca denildi mi akla gelen güneş, deniz, kum sezonunu diğer plajlardan önce açmaktadır. Çünkü iklimsel olarak erken ısınan ve denizin içinde bulunan sıcak su kaynakları ile tatilcilerin her mevsim vakit geçirebileceği bir yerdir. Kuzey kıyıları daha sıcak olurken güney kıyıları da daha serin suyu ile dikkat çekmektedir. Çeşme kilometreler boyu uzanan en güzel kumsalların ve plajların bulunduğu bir bölgedir. Ilıca da bunlardan biridir.

Giriş Ücretsizdir

Ilıca Plajı ücretsiz girilerek sadece ihtiyaç dâhilinde alınmak istenen şezlonglar ücrete tabidir. İzmir sınırları içerisinde bulunan Ilıca Plajı Çeşmeye 5 Km. olup aracınız ile 5 dk. da ulaşabileceğiniz bir mesafede bulunmaktadır. İzmir Ilıca arası ise 85 km. uzaklıkta olup 1 saat zaman dilimi içerisinde ulaşabilirsiniz. Berrak suyu içerindeki kaya balıkları ayaklarınızın dibinde yüzer. Plaj ve kaplıcaların haricinde Ilıcadaki Zeytinli’de bulunan kanlı köprüyü ve kalesini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İzmir ilimizin Çeşme İlçesinde bulunan Ilıca plajı ve kaplıcaları dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan ve yaz kış tatil sezonu açık olan bir tatil cennetidir. Bunun yanı sıra sağlık sorunlarınıza da birebir tedavi yöntemi uygulanan sıcak su kaplıcaları ile de sizlerin hizmetindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir