En İyi Plajlar

İncekum Plajı (Marmaris)

İncekum Plajı, Ege Bölgesi’nin incisi Marmaris’in en harika plajlarından biridir. Masmavi, tertemiz ve dupduru bir deniz ile karşılaşılır. Kademe kademe derinleşmesi de ayrı bir özelliğidir. Son derece sakin olduğundan çocuklu aileler için de idealdir. Denizin maviliği ise büyüleyicidir.

İncekum Plajı Hakkında

Günümüzde artık temiz bir sahil ve deniz bulmak imkânsıza yakın olmakla beraber konu İncekum olunca burası adeta bir cennet gibi insanın karşısına çıkar. Sahil etrafındaki konaklamaya dair tesislerde alınacak keyfe katkıda bulunur. Çok yakın alanlarda kamp alanları vardır. İster dinlenmek, ister eğlenmek, ister deniz ister orman her anıyla dört dörtlük yaşanan bir alandır.

İncekum Denizi ve Kumu

Plajın denizi hem duru, hem temiz hem de berraktır. Derinleşmesi kademe kademedir. Yüzmeyi bilmeyenler için bile idealdir. Çocuklar dâhil olmak üzere son derece güvenlidir. Kumu adı gibi ince kumdur. Çakıllaşma söz konusu değildir. Plajın hemen arkası da orman olduğundan kumlar yerini toprağa bırakır. Altın sarısı kumu Hawaii de oluyor hissi yaratır.

İncekum Plajı Konumu

İncekum Plajı Muğla ilinin Marmaris ilçesinde merkeze 25 km uzaklıktadır. Marmaris ülkenin en güzel koylarını barındıran bir ilçedir. Kendi başına zaten tek başına bir cennettir ki; içine girildiğinde cennetten bu parçalar ardı arkasına gelecektir. Marmaris -İncekum arasındaki bu mesafede çam ağaçları, kıyı şeridinden denizin güzelliğinin eklenmesi, el değmemiş bu doğal güzellik içerisinde ilerlemek son derece keyif vericidir.

İncekum Plajı Özellikleri Nelerdir?

Çok temizdir, kumu yumuşaktır, dalga yoktur, berraktır, suyu ne sıcak ne de soğuktur. Etrafı yeşilliklerle çevrilidir. Marmaris İncekum Plajı Sedir adasına çok yakın, tertemiz ince kumu, mavinin her tonunu kapsayan renkli bir koyu, plajın etrafında muz, greyfurt, mandalina bahçeleri ile , dünyaca ünlü Kleopatra adasının hemen karşısındadır. Sahil şeridi çok fazla uzun değildir ama inanılmaz güzellikte bir kumsala sahiptir. Denizin berraklığında yüzen balıkları görme keyfini anlatmaktansa yaşamak gerekir. Bu saklı cennet için dört bir taraf yemyeşil ve arada masmavi güzellik içerisinde olmanın verdiği mutluluk demek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir