En İyi Plajlar

Kadırga Koyu (Asos)

Kadırga Koyu Assos’ta bulunan bir koydur. Assos civarında tatil yapmayı tercih edenler için denize girmek adına Kadırga tercih edilen ilk yerlerden biridir. Koy tertemizdir, etrafında oteller ve kamp alanları mevcuttur. Kadırga’nın uzun ve taşlık olan bir plajı vardır. Denizi tertemizdir ve berraktır. Mavi bayraklıdır. Denizdeyken dağ manzarası görmek kadar keyifli bir durumda yoktur.

Assos Kadırga Ortamı

Assos’un en güzel yanı akşamüstleri başlayan imbat rüzgârlarıdır. En sıcak yaz döneminde gidilse dahi bunalmak söz konusu değildir. Birçok restaurant vardır. Kadırga koyu en gözde plajıdır. Berrak bir deniz, uzun bir kumsal, zeytin ağaçları ile çevrili bir yoldan geçerek plaja varmak mümkün olmaktadır.

Assos Kadırga Koyu Konumu

Kadırga koyu Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos eteklerinde Behramkale köyündedir. Assos’un tarihi antik çağlardan bu yana gelmektedir. Assos ta denize girmek Kadırga da olur. Deniz suyu serindir. İlerledikçe derinleşir. Nerdeyse bütün tesisler Kadırga’da olduğundan sezonda oldukça hareketlidir.

Assos’ta yaz dönemi en yoğun geçen dönemdir. Bütün koylarında denize girilebilir, şehrin keşmekeşliğinin verdiği yorgunluk burada atılabilir. Ancak bunlardan en ünlü koy Kadırga Koyu’dur. Kadırga’nın doğal güzelliği insanı hayran bıraktıran derecededir. Cam gibi bir su ve geniş plajı ile Assos’un ciğeridir. Assos ve koyları huzur dolu bir ortam ve sakinlik sessizlik için ideal seçimlerdir. Yaz aylarında da özel esintisi insanları çeken ayrı bir özelliğidir.

Assos ve Tarihi

Assos tarih kokan dokusu ile hemen her yerinde tarihin izlerinin gözle görülebileceği değerleri ile çepeçevre sarılmıştır. Sokakları, denizi, havası, yeşilliği ve zeytin ağaçları ile görülmeye değerdir. Antik kentin bulunmasından sonra bölge sit alanına alınmıştır. Ve daha sonra da çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Assos denildiğinde akla ilk gelen isim filozof Aristo’dur.

Kadırga Koyu ise Assos yakınlarında gezilebilecek bir koy olarak tanıtılsa da aslında Kadırga tek başına bir yerdir. Mükemmel bir denizi, enfes yemekleri, ister dinlencesi ister eğlencesi kişiye göre şekillenen bir yerdir. Assos Kadırga bir tatil rotası olmanın yanı sıra bazen de bir hafta sonu kaçamağı adı altında mutluluk yaşanabilen bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir