Asya

Kiev’de Görülecek Yerler Listesi

Vizesiz ve pasaportsuz seyahat edilebilecek ülkelerden olan Ukrayna’da gezmeye değer şehirlerden birisi Kiev’dir. Yalnızca kimliğiniz ile Kiev’e gidebilirsiniz. Hem uçak bileti fiyatları uygun, hem tarihi ve turistik yerleri ile ünlü, hem de konaklama seçenekleri oldukça geniş. Yurtdışında tatil planlayanlar için değerlendirilmesi gereken şehirlerin başında geliyor. Yazımızda Kiev’de görülecek yerler listesi hazırladık. Böylece, hangi destinasyonları ziyaret etmeniz gerektiği hakkında fikriniz olacaktır.

Kiev’de Gezmeye Değer Rotalar

Kiev’de ulaşım ve konaklamanın rahat olduğunu, fiyatların ise Türkiye’ye yakın olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak tarihi binalar, yapılar ve eğlence merkezleri ile adından bahsettiren Kiev’in en dikkat çeken mekanlarını sizler için listeledik.

Kiev Bağımsızlık Meydanı

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’in mutlaka gezilmesi gereken yerlerinin başında Bağımsızlık Meydanı, orijinal ismi ile Maidan Nezalezhnosti gelir. Şehir merkezinde bulunan bu gösterişli yapının merkezinde şehrin sembolü haline gelen bir heykel mevcuttur. Burada akşamları ve gün içerisinde çeşitli su gösterileri ve şovlar yapılmaktadır.

Andrevski Yokuşu

Andrevski Spusk adı ile anılan bu nokta, geçmişte önemli kişilerin (halkı yöneten idareciler) yaşadığı bölge ile halkın yaşadığı bölgenin sınırı olarak biliniyor. Şehrin önemli bağlantılarından birisidir.

Mağaralar Manastırı

1000 yıllık bir mazisi olan ve Pechersk Lavra orijinal adı olan manastır, Ukrayna’nın önemli dini yapılarından birisidir. Burası yalnızca bir manastır değil, burayı popüler hale getiren alt bölümündeki mağaralarıdır.

St. Micheal Altın Kubbeli Katedral

Yine Kiev için önemli dini yapıların başında gelir. 1108 yılında yapım çalışmaları başlanan katedral, 1113 yılında kullanıma açılmıştır. Katedralin en üst noktasında Başmelek Mikail için adanmış bir anıt varıdır. Süreç ilerledikçe etrafına binalar ve manastırlar inşa edilmiş ve birçok tadilata uğramıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir