En İyi Plajlar

Kumköy Plajı (Side)

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side Kumköy plajı bir doğa harikası olarak pek çok yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kumköy plajının Antalya ile arası yaklaşık 70 km uzaklıkta bu da ortalama bir buçuk saat kadar süre olmaktadır. Kumköy plajı Side’ye  5 km Antalya havaalanına 55 km kadar uzaklıkta yer alır. Ayrıca 40 dakika mesafede bulunan belek uluslararası golf sahası golf severlere burada da sporlarını devam ettirme şansı sunuyor.

Side Kumköy plajı mimarisi, tarihi, plajı, denizi, doğal güzellikleri ile son derece kaliteli bir tatil beldesidir. Yani Antalya’ya yolunuz düşerse mutlaka uğramaya değer olan bu yer doğa harikası  insanları kendine hayran bırakıyor.

Kumköy Plajı ve Çevresi

Kumköy plajı ince kumlu masmavi mavi bayraklı deniziyle mis gibi temiz havası ve antik bir şehir olarak bir tarafı deniz bir tarafı tarihi dokunuşla işlenmiş Kumköy plajı Antalya’nın gözde plajlarından olmuştur ve olmaya da devam ediyor. Side antik kentine yakınlığı gezilecek görülecek yerlerin fazlalığı burada keyifli tatil geçirmek adına son derece ilgi çekici bir yerdir.

Kumköy plajında vakit geçirmek tatil yapmak istediğinizde kesinlikle olanaklar olarak da sıkıntıya düşmeyeceğiniz kadar otel ve konaklama imkânı sunan bu bölge bir defadan fazla sizi buraya çekecektir. Ayrıca sadece  konaklamayla kalmayıp market ihtiyaçlarınızı  kolaylıkla karşılayabilir ulaşım ve dolmuş sıkıntısına düşmeyeceğiniz bir bölgedir. Kumköy plajı çarşıya yakınlığı, eğlence merkezleri, hediyelik eşyalar, alışveriş merkezleri iç içe olup bir seferde her ihtiyacınızı görebileceğiniz çok şirin bir belde olan Kumköy plaj unutamayacağınız bir tatil tecrübesi yaşamanıza ve tekrar tekrar gelmenize sebep olacak güzelliktedir.

Kumköy Plajını Neden Tercih Edilmeli?

Özetle Kumköy Plajı hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini çekmekte hak verilecek kadar doğal ve antik güzellikte olup ailece eş dost arkadaşla da gelinse her türlü imkânı ve kolaylığı sunan bir sahil kasabasıdır. Antik kenti mavi bayraklı denizi buraya gelip görmeniz için sizi bekliyor. Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer listenize Kumköy Plajını ekleyin ve bu maceranın keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir