En İyi Plajlar

Kurşunlu Kadınlar Plajı

Kurşunlu Bursa ilimizin Gemlik ilçesinde bulunan bir yerleşim yeridir. Bursa’nın merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. İçerisinde bulunun bu plaj kadınların kullanımına oldukça uygun ve ilgi gören bir plajdır. Plajın çevreden görünmesi mümkün olmayan bir şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden kadın misafirler oldukça rahat edecektir. Plaj 200-300 metre uzunluğunda ve 3000 metrekare alana kuruludur. Oldukça geniş ve ferahtır. Şu an temiz bir görünüme sahiptir.

Temizliği düzenli olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Sahil boyunca plaj üniteleri Bursa sahilde ahşap yürüyüş yolları içerisindedir ve cankurtaran iskelesi mevcuttur. Plaj 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlansa da özenle yapılmış, kadın misafirlerin rahatlığı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Geniş bir alana kurulu olduğundan oldukça fazla yerli ve yabancı turist ağırlamaya elverişlidir.

Kadınlar Plajına Ulaşım

Plaja hususi araçlarla ulaşımın dışında toplu taşıma araçları ile de ulaşmak oldukça mümkündür. Bursa’nın Gemlik ilçesi oldukça kolay ulaşım sağlanabilecek bir yerdedir. Gemlik-Mudanya yolu üzerinden gidilebileceği gibi Bursa-Orhangazi istikameti kullanılarak da ulaşım kolaylıkla sağlanabilir.

Plajın Yapısı

Plaj çakıllıklardan oluşmaktadır. Plajın dışında da denizde çakıllıklar bulunduğundan deniz ayakkabısı ile girildiğinde daha rahat edilebilir. Plaj temiz ve berrak olmasının yanında sürekli halk sağlığı müdürlüğü tarafından da kontrolleri yapıldığından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Plaj sabah 09.00 akşam 19.00 saatleri arasında açıktır. Girişler belediye plajı olduğundan ücretsiz olarak yapılmaktadır. 9 yaş üst erkek çocukların alınması yasaktır. Satılık yüzme malzemeleri plajın çevresinde mevcuttur. Denize gitmeye son anda karar vermiş ve hazırlıksız gelmişseniz eğer birçok malzemeyi plajın çevresinde bulabilir satın alabilirsiniz.

Fiyatlarının da piyasaya bakılarak oldukça uygun olduğu görülüyor. Yerli yabancı tüm misafirlere hitap eden Kurşunlu kadınlar plajında tamamen kadınların rahatlığı düşünülerek koyulmuş kurallara herkesin uymasını bekliyor Bursa Büyükşehir Belediyesi. Plajın yapımında hiçbir emekten kaçınılmamış her türlü hizmet sunulmuştur. Bundan sonrası ise tamamen misafirlerin tutumuna bağlıdır. Temiz tutulup, çevreye hoşgörülü davranılırsa bu yapısı ile uzun yıllar binlerce misafiri ağırlayabilir. Plaj yıl içinde birçok kadının tercih ettiği bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir