En İyi Plajlar

Lara Plajı (Antalya)

Lara kelime olarak kum anlamını taşımaktadır. Bu yüzden kumsal ismini bu sebeple almaktadır. Lara plajı ise Türkiye de en uzun kumsal olarak bilinmektedir ve turizm açısından önemi büyüktür. Sakin tatilleri tercih edenler için Lara çok uygun bir seçenektir. Masmavi denizin yanı sıra plajın arka kısmı da ormandır.  Burada kamp açısından izinler verildiğinden Lara’ya gelen bir ziyaretçi hem kamp yapıp hem deniz keyfini bir arada yaşayabilir.

 Lara Plajı Kum ve Denizi

Lara plajında deniz oldukça sakindir. Suyu soğuk değildir. Ancak yosunludur. Kumu pürüzsüze yakındır. Lara Plajı Antalya da mavi bayrak sahibi plajlar arasındadır. Lara plajının en önemli avantajı geniş bir kumsala sahip olmasıdır. Plajın Antalya şehir merkezine, çevre yoluna çok fazla uzak olmaması alternatiftir. Lara plajı kumsalının genişliğinin yanı sıra ince kumu sebebi ile tanındığından diğer bir adı da Altınkum plajıdır.

Lara Plajı Çevre Özellikleri

Lara plajı ve çevresi eğitim kampları ile çevrilidir. Burada bungalov tarzı evler ve çadırlar kiralanabilir. Bu açılardan yaz ayları Lara ve çevresi hareketlidir. Antalya’ya uzak olmaması sebebi ile de hafta sonu değerlendirmesi açısından dahi konaklamalar yüksek orandadır. Yaz aylarındaki bu deli hareketlilik kış aylarında durgun ve sakinliğe döner. Kışın nerdeyse hemen her yer boşalır. Lara plajı kıyıdan uzaklaştıkça derinleşir.

Lara Plajı Konumu

Lara Antalya şehir merkezinin doğusunda 2 km uzunluğunda bir plaja sahip yerdir. Antalya ilinin Serik ilçesindedir. Bu plaja yakın Kumköy sahili de bulunmaktadır. Plaj alanının kumlu görüntüsü ve kızılçam ağaçları büyüleyici güzelliktedir.

Lara Antalya şehrinin bir mahallesidir. Bir tatil beldesi, bir eğlence merkezi görüntüsündedir. Yerli turistleri her zaman için ağırlıktadır. Lara denizi, kumu ve doğası ile günü en güzel şekilde misafirini karşılamakta, akşamları da güzel manzarası ve eğlenceli ortamları ile bu keyfin sürmesini sağlamaktadır. Sakin ve masmavi olan denizi adeta göz kamaştırıcı özelliktedir. Altın renginde kumsalı ise bir başka çekici özelliktir. Plajda bir başka detay ise ormanlarla kaplı olmasıdır. Deniz, kum ve kızılçam ormanları ile Lara harika bir tatil yeridir. Lara anlatılmaz, yaşanır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir