Konaklama

Marmara Adası Balayı Otelleri

Balıkesir’e bağlı Marmara Adası, Türkiye’nin ikinci büyük adasıdır. Adaya ulaşım İstanbul’dan Bostancı ve Yenikapı IDO seferleriyle sağlanıyor. Tekirdağ’dan kalkan özel teknelerle adaya ulaşmak da mümkün. Marmara Adası, zeytin, kızılçam ve çınar ağaçlarıyla bezeli tepelerle çevrilidir. Doğayla iç içe bir balayı tatili düşünenler için Marmara Adası, trekking ve hiking sporları yapmaya uygun ve geniş  bir alanda konumlanmış.

Adada nem olmamasının sebebi Saraylar Köyü’nde çıkarılan mermer. Adada mermer kaplı sokaklara ve çoğu yıkılmış olsa da birkaç Rum evine rastlamak mümkün. Topağaç Köyü, Saraylar köyü, Asmalı Köyü, Marmara Beldesi, Çınarlı Mahallesi, Gündoğdu Köyü olmak üzere adanın 6 merkezi bulunuyor. İri ve taşlık plajların yoğunlukta olduğu kumsallar bulunmaktadır.

Uygun Marmara Adası Balayı Otelleri

Marmara Adası yemyeşil doğası ve serin sularıyla, yazları yerli turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Balayını adada geçirmek isteyenler, Çınarlı, Topağaç, Gündoğdu ve Asmalı köylerinde en uygun Marmara Adası balayı otelleri seçeneklerinden yararlanabiliyor. Ada, butik otel, motel ve pansiyon gibi konaklama seçeneklerine sahip.  Deniz manzaralı ve kendine ait plajı olan Marmara Adası otelleri de bulmak mümkün.

Marmara Adası Balayı Otel Fiyatları

Adada sunulan konaklama seçenekleri çeşitli konseptlere sahiptir. Oda kahvaltı, sadece otel, yarım pansiyon ve apart seçeneklerinin yanı sıra her şey dahil Marmara Adası balayı otelleri de sunulan alternatiflerden. Marmara Adası balayı otel fiyatları, tesiste konaklayacağınız gece sayısı, kişi sayısı, otel imkanları ve konsept seçeneklerine bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Ormanı ve denizi içerisine alan Marmara Adası’nda, yalnızca otel ve çeşitli mekanların bulunduğu koyları da tercih edebilirsiniz. Adanın plajlarında deniz, berrak ve temiz; yaz aylarında ise serinliğini sıcaklığını koruyor. Eylül ve Ekim aylarına kadar deniz suyu sıcaklığı mevsime nazaran artış yaşanmaktadır.

Her Şey Dahil Marmara Adası Balayı Otelleri

Genellikle oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçeneklerinin bulunduğu oteller, denize sıfır veya yakın konumdalar. Az sayıda olsa da her şey dahil Marmara Adası balayı otelleri de bulabiliyorsunuz. Fiyatlar tercih edeceğiniz konsepte göre farklılık gösterecektir. Ucuz Marmara Adası balayı otelleri arayışındaysanız, pansiyon, apart ve butik otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Marmara Adası’nda Konaklama Seçenekleri

Köylerde, sahil şeridinde ve koylarda konaklama seçenekleri sunan Marmara Adası, otel, butik otel, pansiyon, motel ve hotel gibi çeşitli alternatifler sağlıyor. Köylerde genellikle pansiyon ile konaklama hizmeti verilmektedir.  Sessiz ve sakin bir yerde konaklamak isterseniz, Çınarlı Mahallesinde, Manastır Koyu yakınlarında otel ve pansiyonlar bulunuyor. Bu tesislerin tümü denize sıfır ve yürüme mesafesindedir. Marmara Adası’nın Saraylar Köyü’nde ise çeşitli konseptlerde tesis yer alıyor. Ayrıca Abroz ve Kadınlar Plajı da köyde konaklayanların sayısını artıran önemli özelliklerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir