Amerika

New York’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan, dünyanın en zengin şehirleri listesinde ilk sıralarda bulunan New York, gezilip görülmesi gereken yerleri ile adından bahsettiriyor. Empire State Binası, Times Square, Özgürlük Heykeli ve Central Park gibi hepimizin duyduğu mekanlar, turistlerin ilgisini çeken noktalardan.

New York’ta Görülecek Yerler

Anıt statüsündeki mekanları, doğal güzellikleri ve enteresan yapılara sahip New York, dolu dolu bir tatilin perdelerini aralıyor. Gezmekten bir dakika bile sıkılmayacağınız, eğlenceli bir şehir.

Özgürlük Heykeli (Statue of Liberty)

New York’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelen Özgürlük Heykeli, hepimizin en az bir kez bile olsa Holywood filmlerinden şahit olduğumuz bir yapıt. Fransız heykeltraş Augueste Bartholdi tarafından tasarlanan ve 1886 yılına yapımı biten yapı, 7 farklı kıtayı ve 7 farklı denizi temsil ediyor. Amerika’nın kuruluşunun 100. yıl hediyesi olarak Fransız halkı tarafından yapılmıştır.

Brooklyn Köprüsü

1870 yılında, Almanya’dan Amerika’ya göç eden Augustus Roebling’in önerisi üzerine yapımına başlanmıştır. 1883 yılında tamamlanan ve 1.8 km uzunluğa sahip köprü, sık sık film sahnelerine konu oluyor. En güzel kent manzaralarından birisine sahiptir. New York’ta gezilmesi gereken noktalardandır.

Times Square

New York’un ünlü Yedinci Caddesi ile Broadway caddesinin kesiştiği noktada yer alır. Times Square 19. Yüzyılda ünlü bir meydan haline gelmiştir. Bugün olağanüstü bir hareketliliğe sahiptir. Amerika’ya seyahat edip de burada fotoğraf çektirmemek, tatiliniz için bir eksikliktir.

Central Park

778 dönümlük bir alan üzerine kurulu Central Park’ta 120 farklı bitki türü ile birlikte 26 binin üzerinde ağaç bulunuyor. Yeşil alanların yoğunlukta olduğu park, doğa tutkunları için gezilmesi gereken yerlerden. Bitki ve ağaçların yanı sıra 130’dan fazla hayvan türüne de ev sahipliği yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir