Uncategorized

Ölüdeniz Plajı (Fethiye)

Ülkemizin her yeri ayrı bir güzel. Farklı farklı yönleri var. Her biri bir başka özelliği ile öne çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de Muğla’nın Fethiye İlçesinin sınırları içinde kalan Ölüdeniz plajıdır. Sadece ülkemizden değil dünyanın her yerinden çok sayıda insan Ölüdeniz Plajına gelip, bu muhteşem plajda ve denizde yüzme şansına sahip oluyor.

Ölüdeniz Hakkında Çarpıcı Veriler

Fotoğraflarına bakıldığında da plaja bizzat gidildiğinde de nasıl özel, benzersiz bir plajdan çok daha fazlası olduğu görülüyor. Tam anlamı ile cennette bir köşe gibidir. Mavi ve yeşilin tüm tonlarının birleştiği bir plaj. Sessiz ve dingin. Sayısız kere dünyanın en güzel plajı seçildiğinin altını çizmekte de fayda var. Hemen yan kısmında yer alan Belcekız plajından açık ara ayrılır.

Tüm bunların yanında son derece kendisine özgü bir aşk efsanesi de mevcuttur. Efsaneye göre iki aşık genç kaptanın gemisinin sevdiği kıza tam kavuşmak üzere iken parçalanması yüzünden evlenemez ve ölür. Bunun üzerine bunu gören kız da kendini kayalıklardan aşağı atar ve ölür. Kızın öldüğü yere Belcekız denir iken sevdiği adamın öldüğü yere de Ölüdeniz adı verilmiştir.

Ölüdeniz Plajına Nasıl Gidilir?

Bir efsane diye düşünenler için son derece özel bir yer olan Ölüdeniz plajına farklı şekillerde ulaşmak mümkündür. İlki kendi aracınız ile Fethiye’ye gelirken ilgili tabelaları takip ederek gidebilirsiniz. Deniz yolu ile tekneler, tekne turları ile gidilebilir. Bölgede yapılan safari turu etkinliklerinin bazılarında bu plaja da uğranmaktadır. Tüm bunların dışında Fethiye merkezinden belli aralıklar ile Ölüdeniz’e kalkan araçlar ile de plaja gitmek mümkündür. Yani çok sayıda seçenek mevcuttur.

Ölüdeniz Plajı ve Çevresinde Neler Yapılır?

Kişiler Ölüdeniz plajına geldiğinde elbette yüzebilir, muhteşem plajında güneşlenebilir. Plaja girmek belli bir ücrete tabidir. Ekstra şezlong kiralanması vb. durumlarda da yine ayrıca bir ücret ödenir. Bunun yanında bölgeye gelmişken hemen yanında ve daha farklı bir özellikte olan Belcekız plajına da gidilebilir. Bu bir halk plajı olup konum olarak daha merkezi durumdadır. Buraya gelmiş iken bölgeye has lagün ağaçları arasında yürüyüşler yapabilir, kafelerin birinde muhteşem denize karşı bir şeyler yudumlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir