En İyi Plajlar

Ortakent Plajı (Bodrum)

Ortakent Bodrum’un en popüler yerlerinden biridir. Plajı mavi bayraklıdır. Bodrum Yarımadasının batısında kalmaktadır. Ve tatil için Bodrum’u tercih eden herkesin mutlaka gittiği yerlerden biridir. Masmavi ve temiz denizi, mavi bayraklı plajı ile ilgi çekici olmayı başarmıştır. Bodrum merkeze olan yakınlığı da artı özelliğidir.

Ortakent Plajı Özellikleri

Ortakent Plajı merkeze yakınlığı sebebiyle sık  tercih edilen yerlerden biridir. Özellikle sezon zamanında yer bulma olasılığı nerdeyse sıfırdır. En doğru zaman sezon başlamadan Mayıs-Haziran ya da sezon bittiğinde Eylül-Ekim gibidir. 2 km uzunluğunda bir sahili vardır. Su sporları merakı olanlar için dalış, rüzgâr sörfü gibi aktivitelere yer verilmektedir. En önemli özelliği mavi bayraklı olmasıdır. Su berrak ve son derece temizdir.

Bodrum merkeze yakın bir mesafede olan Ortakent çok rüzgâr alması nedeni ile rüzgâr sörfü sevenler için şahane bir noktadır. Gerek rüzgâr sörfü gerek birbirinden güzel plajları ile Bodrum koyları arasında hem denizin hem de doğanın keyfi Ortakent’te doyasıya çıkarılır. Aslında Bodrum’un her koyu ayrı bir güzelliktir. İsteyene eğlence isteyene huzur verir. Ortakent ise yaşamak için büyük şehirlerden Bodrum’a gelenlere deyim yerindeyse yumuşak geçiş sağlayan bir yerdir.

Ortakent Plajı Denizi Ve Kumu

Plajın denizinin tabanı tamamen ince kumdur. Zaman zaman çakıllar olabilse de zarar verecek kadar büyüklükte değildir. Su sıcaklığı ılıktır. Soğukluk hali ile güneşin sıcağı ile son derece uyumlu ilerlemektedir. Su seviyesi çocuklu aileler için idealdir. Sığ bir suya sahiptir. Yavaş yavaş derinleşir.

Ortakent Sahili

Ortakent Bodrum’un en hareketli yerlerinden biridir. Özellikle Temmuz Ağustos ayları için bu hareketlilik kat be kat artar. Bölgede büyüklü küçüklü moteller olmasına rağmen sezonda yer bulmak imkânsız gibidir. Sahil her zaman yerli ve yabancı turistler ile cıvıl cıvıldır.

Ortakent yoğun olan Bodrum da keyif yaşanan bir yerdir. Büyük mandalina bahçeleri ile ünlüdür. Bodrum’u sevenler ve Bodrum’da yaşamak isteyenler; denizi sevenler, eğlenceyi sevenler Ortakent sizi beklemektedir. Ortakent bir plaj cennetidir. Ortakent plajı bir halk plajıdır ve onunla birlikte 4 adet daha plaj mavi bayrak ödüllüdür. Ortakent beldesinde plaj uzunluğu 2 km olup denizin ve sahilin keyfinin doyasıya çıkarılacağı aşikâr bir gerçektir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir