En İyi Plajlar

Ovabükü Plajı (Datça)

Ovabükü Plajı Datça Palamutbükü limanının yanında konumludur. Datça tatil beldeleri arasında yaz mevsimlerinde olağanüstü güzelliği ile her zaman çekici olmuştur. Datça Ovabükü yarım ada içinde gizlenmiş 3 koydan biridir. Ovaya benzediği için bu ismi almıştır. Çocuklu aileler için de güvenli bir konumdadır.

Ovabükü Plajı Kumu ve Denizi

Ovabükü Plajı geniş bir koydur. Geniş olmasına rağmen son derece temiz ve berraktır. Denizi hafif taşlıdır. Bu koy cennet diye tanımlanmaktadır. Datça Ovabükü keyifli ve huzurlu bir tatil için ideal bir yerdir. Plaj Marmaris ilçesine de yakın konumda olması sebebi ile yerli ve yabancı turistler için de uğrak noktasıdır. Aynı zamanda plajda gününü sadece denizde geçirmek isteyenler için birçok alternatif noktası vardır.

Ovabükü Plajı Gezilecek Rotaları

Ovabükü Plajı etrafındaki koylarla da farklı bir ambiyans çizer. Hem deniz hem de kültür turları gerçekleştirmek için, antik kentler, tapınakları gezmek için uygun konumdadır. Dolayısı ile etrafındakilerle birlikte gerçekleşen Datça Ovabükü tatili çok daha keyifli bir hal almaktadır.

Ovabükü Koyu Özellikleri

Ovabükü Koyu doğallığını koruyabilme gücünü elinde barındırmayı başarmış olduğundan önemli koylar arasındadır. Bölgedeki manzaralar inanılmazdır. Her bir adım fotoğraf karesine layıktır. Ovabükü sahilinin tamamı kum değildir. Bir bölümü de çakıldır. Ancak yürüyüş için harika bir alanı vardır. Huzurlu ve sakin bir atmosferde tatil tercih edenler için Datça kesinlikle doğru rotadır. Ovabükü Plajında denizin tadı çıkarıldıktan sonra bu güzellikten kopmak istemeyenler için konaklama seçenekleri de mevcuttur. Küçük oteller ya da pansiyonlar çeşitlidir.

Ovabükü her şeyden herkesten sesten kaçmak için sessizliğe sığınmak için ideal bir yerdir. Temizliği, sakinliği, dinginliği, konaklama için kalınan yerleri, yenilen içilen her şeyin organikliği ile fark üstüne fark yaratır. Ovabükü özellikle yüzmeyi sevenler için de idealdir. Marmaris yarımadasının en ucunda buluna bu harika yer ile insanın yaşamı boyunca tanışmaması olmazsa olmaz bir durumdur aslında. Zira bir insan kendini bu güzellikten mahrum bırakmamalıdır. En uzun ulaşım yoluyla bile sınırlar içerisine girildiği andaki alınan bir nefes her şeye değerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir