Avrupa, Konaklama

Paris’te Nerede Kalınır?

Avrupa’nın en romantik şehirlerinden olan Paris, Sen Nehri çevresinde kuruludur. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan çok sayıda ünlü yapısını görmeye gelenler bir yana alışveriş tutkunlarının da gözde kentidir. Paris’te nerede kalınır, sorusunu yöneltmeden önce kendinize bir gezi rehberi hazırlamanızda fayda var. 20 farklı bölgesi bulunan kentte, gezmek istediğiniz yerlere, ziyaret amacınıza ve bütçenize göre bir konaklama seçeneği bulmanız mümkündür.

Louvre Bölgesi (1st Arrondissement)

Sen Nehri’nin hemen yakınında bulunan 1st Arrondissement, lüks otellerin ve butik otellerin bol olduğu bir bölge. Eyfel Kulesi, Concorde Meydanı ve Louvre Müzesi gibi tarihi binaların yer aldığı Louvre Bölgesi’nde konaklamak isterseniz, merkezde olması nedeniyle fiyatlarının da pahalı olacağını bilmenizde fayda var. Kenti, aile veya arkadaş gruplarıyla ziyaret edenler için bu bölgede lüks daireler de kiralayabileceğiniz alternatifler sunuluyor.

Bourse Bölgesi (2nd Arrondissement)

Düşük bütçeli konaklama tercih edenler için önerebileceğimiz Bourse bölgesi, cafeleri ve alışveriş merkezleriyle ünlüdür. Tekstil çalışanlarının yoğunlukta olduğu bu bölgede konaklamak isterseniz, en az 3-4 yıldızlı otelleri tercih etmeniz daha doğru olabilir.

Marais Bölgesi (3rd ve 4th Arrondissement)

Hem uygun fiyatlarda konaklama hem de cafe ve barlarıyla ön planda olan Marais bölgesi, turistler tarafından tercih edilen bölgelerin başında geliyor. 4. bölgede ise gece hayatı ön plandadır. Ayrıca Marais, Paris’in en prestijli bölgesi olarak bilinmektedir.

Latin Quarter Bölgesi (5th Arrondissement)

Fransız gençlerin ve uluslararası öğrencilerin yoğunlukta olduğu bu bölge, konaklama ve yeme-içme konusunda da oldukça avantajlı bir yerdir.

Chinatown (13th Arrondissement)

Paris’te en uygun fiyata konaklayabileceğiniz yer Chinatown bölgesidir. Paris’te gezilecek yerlere yakın olmasa da, metro kullanarak istediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Barlar, cafeler ve restoranlar da oldukça uygun fiyatlarda hizmet vermektedir.

Paris’te nerede kalınır, içeriğimize ek olarak tercih etmemeniz gereken yerlere de değinecek olursak, 14-20 arasındaki bölgeler turistler için uygun olmadığını söyleyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir