Afrika, Avustralya, Kadınlar Plajı

Poyrazköy Kadınlar Plajı

Poyrazköy Kadınlar Plajı, Beykoz’a bağlı Poyrazköy mevkiinde bulunmaktadır. Poyrazköy’de oturulacak, piknik yapılacak alanlar da plajın hemen arkasında yer almaktadır. Poyrazköy’ün temiz havası ve doğal güzellikleri de görülmeye değer yerler arasında ilk sırada gelecektir. Poyrazköy’e ulaşım, özel aracı olanlar için son derece kolaydır. Anadolu Yakası’nda Beykoz ve Anadolu Feneri’ni geçtikten sonra yemyeşil bir yolu takip ederek varılabilecektir. Boğaz’a hâkim olan konumu ile eşsiz bir manzaraya sahip olan yerler içerisindedir. İstanbul’un en temiz plajlarından biri olması da buranın tercih edilmesinde en önemli etkendir. Özel aracı olmayanlar için de otobüs ya da motor seferleri bulunmaktadır. Bazı firmaların buraya düzenledikleri seferler de yer almaktadır.

Poyrazköy’ün Berrak Suları ve Yemyeşil Doğası

Poyrazköy’ün berrak suları, denize girmek isteyenler için tercih edilmektedir. İstanbul’un esintili ve yüksek yerlerinden biri olan Poyrazköy’de çok sayıda mesire yeri ve yemek mekânları da bulunmaktadır. Kendi halinde bir balıkçı köyü olan bu yer, yaz ayları yerli ve yabancı turistleri de ağırlamaktadır. Poyrazköy’ün kadınlar plajının en önemli özelliği, plajın ince kumlardan oluşmasıdır. Yeterli büyüklükte bir sahil şeridine sahip olan plaj, çocukların oynamasına da uygun yerler içerisindedir. Poyrazköy’ün denizi ise hafif şekilde çakıllıdır. Son derece temiz bir suya sahip olması, gelenlerin çocukları ile birlikte güven içerisinde denize girebilme imkânını sağlayacaktır. Ayrıca, plaja girerken altı yaşa kadar çocuklar için ücret te alınmamaktadır. Şezlong ve duş imkânları da bulunmaktadır.

İstanbul’un Mavi Bayraklı Plajları

Son dönemlerde İstanbul’da denizlerin temizlenmesi ile ilgili çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar günümüzde olumlu sonuçlarını göstermektedir. Artık İstanbul’da da şehir içinde denize girme imkânı bulunmaktadır. Poyrazköy, bulunduğu konum itibari ile de İstanbul’un dışında kalan en temiz denizlerden biridir. Poyrazköy, arka tarafında bulunan yemyeşil ağaçları, önünde masmavi suları ile hanımların emniyetle girebileceği plajlar arasındadır. Plajın en önemli özelliklerinden biri de haftanın her günü açık olmasıdır. Bu nedenle, hafta sonları ailecek yapılacak bir gezide, hanımların güvenle girebileceği plajlar arasındadır. Temiz suları ve güzel doğası ile gidilmesi tavsiye edilen yerler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir