Kadınlar Plajı

Reis Kadınlar Plajı

Yalova’nın Çınarcık Armutlu ilçesine bağlı Esenköy kadınlar plajı aynı zamanda reis aile Plajı olarak da bilinir. Reis kadınlar plajı bir halk Plajı olarak hizmet vermektedir.  Gündüz denizi kadınlar kullandıktan sonra akşam hava serinleyince bölge halkının buraya piknik ve mangal yapmaya gelmesi burayı daha da hoş bir hale getiriyor. İçinde çocuklarınızla ve ailecek rahatça vakit geçirebileceğiniz bir alan var çocuk parkı zıp zıp ve müzikte ziyaretçiler için sunulan hizmetlerdir. İşletmesi, ilgi, alakası çok güzel olan bir plaj gelen ziyaretçiler tarafından beğeniliyor.

Reis Kadınlar Plajının Hizmetleri

Deniz biraz taşlı olsa da şezlonglar şemsiyeler ve restoran hizmeti ziyaretçileri buraya çekmek için yeterli oluyor. Fiyatlar da gayet makul. Siz denize girerken çocuklarınız oyun parkında oynayabilir veya güneşlenmek istemeyenler için piknik alanlarındaki çardakları kullanabilirsiniz. Plaj sınırları içerisinde duş WC ve soyunma kabini olması da gelen ziyaretçiler için  büyük rahatlık. Ayrıca güvenlikli bir plaj cankurtaran bulunuyor ve çalışan personellerin tamamı kadın. Plajı ulaşmak isteyenler için tur hizmetleri de mevcut evinize en yakın noktadan sizi alıp buraya getiriyorlar.

Reis Kadınlar Plajının Genel Özellikleri

Yalnız bilinmesi gereken bir şey var ki 8 yaş üstü erkek çocuklar çocukların ruh sağlığı için plaja alınmıyor. Ayrıca bayanların mahremiyeti adına etrafı kapalı alan içinde olan korunaklı bir plajdır. Burada kadınlara ait olan bölümü dubalarla çevrilmiş dubaların olduğu bölgeden sonrasında tekneler giremiyor böylelikle hanımlar rahatsız olmamış oluyor. Akşam 7’den sonra bu plaj aile çay bahçesine dönüşüyor ve ailecek oturup vakit geçirebileceğiniz güzel bir yer haline geliyor.  Özellikle mahremiyet açısından sadece kadınlara özel olması da buraya muhafazakâr kesimi çekmeye yetiyor.

Gelen ziyaretçiler özellikle çınarların altında piknik yapmayı ve bu piknik alanlarının genişliğinden memnun olduklarını söylüyor. Ayrıca burası sakinliği ile kafa dinlemek isteyenler için uygun bir yer. Ulaşım da karayoluyla toplu taşıma araçları ile gayet kolay ve mümkün. Özellikle tesettürlü bayanların ve çocukların burada rahat ettiği söylenebilir. Deniz hafif dalgalı fakat sıcak sizi yakmıyor çünkü burada her zaman bir esinti mevcuttur. Görülmeye değer bu plaj tüm hanımlara kapısını açmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir