En İyi Plajlar

Sarımsaklı Plajı (Ayvalık)

Sarımsaklı Plajı Balıkesir’de Ayvalık Küçükköy beldesindedir. Sarımsaklı da Akdeniz ikliminin hâkim olması nedeni ile kışları da ılık ve yağışlı geçer. Sarımsaklı da halkın geçimi başta turizm ağırlıklıdır. Sonrasında hayvancılık ve tarım alır. Sarımsaklı Plajı Ayvalık’a 8 km uzaklıktadır. Plaj 7 km uzunlukta bir kumsala sahiptir ve denizi çok temizdir. Yeşilin ve mavinin tüm tonları ile tanışabilme imkânı vardır. Yerli ve yabancı turistlerin bir numaralı adresidir.

Sarımsaklı Plajı Kumu ve Denizi

Sarımsaklı Ege Bölgesinin incisi olarak tanımlanan Ayvalık’ın denize girilen en güzel plajlarından biridir. Denizi ve 7 km’lik sahili tamamen kumdur. Kumsalın en önemli özelliği kumunun vücuda yapışmamasıdır. Denizi tam olarak turkuaz rengindedir. Sanki bir akvaryum izleniyor havası vardır. Bu doğallık bu dinginlik yaşanmaya değerdir.

Sarımsaklı Plajında Neler Yapılır?

Sarımsaklı da yapılacak en güzel şey pırıl pırıl olan denizinde yüzmektir. Sarımsaklı da 22 plaj vardır. Sarımsaklı da yüzerek, adalara yapılan gezilere katılarak, tekne turlarını tercih ederek geçirilebilir. Belki de en keyiflisi deniz gözlüğü ile eşsiz su altı güzelliklerine tanık olmaktır. Akşam saatlerine doğru Şeytan sofrası ve beraberinde gün batımı yapılması net olan bir durumdur.

Sarımsaklı Plajında Yaz Dönemi

Sarımsaklı plajında yaz sezonunda adeta adım atılacak yer bulunamaz. Kafeler, restoranlar deyim yerindeyse tıklım tıklımdır. Uzun plajı her zaman için en çekici yanı olmuştur. Burada start mayıs ayı itibari ile verilir. Haziran da bölge tamamen doludur. Ayvalık ta denize girilebilecek ve deniz sporları yapılabilecek en uygun plajdır.

Sarımsaklı plajı mavi bayraklı büyük bir halk plajıdır. Uzun süreli ya da günübirlik tatillerde bile en iyi seçenektir. Suyu çok tuzlu değildir. Sarımsaklı Plajı gündüzüyle ve gecesiyle her zaman hareketli her zaman dilimi yaşanası özelliktedir. Ayvalık’a gelip de tekne turu yapmamak olmazsa olmazdır. Suyu biraz soğuktur ancak en güzel tarafı sığ olmasıdır. İnanılmaz derecede berrak ve temiz bir suyu vardır. Sarımsaklı Plajı her sene sezonun açılması ile birlikte aşırı kalabalık hale bürünür. Sarımsaklı plajında dondurma yememek olmazsa olmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir