En İyi Plajlar

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı. Antalya Konyaaltı-Kemer Karayolu üzerine kurulmuş, 2014 yılında kapılarını kadınlara açmıştır. Mavi ve yeşilin bir araya geldiği Sarısu Kadınlar Plajı kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Sarısu Kadınlar Plajı Hizmetleri

Kadınlara özel bu alanda yiyecek, içecek, alışveriş için küçük ama ihtiyacınızı karşılayabileceğiz dükkânlar bulunmaktadır. Burada cankurtaran, güvenlik görevlileri ve temizlik görevlileri bulunmaktadır. Ayrıca bu plaj saat 08:00-18:00 arası sadece kadınlara ve 9 yaşından küçük erkek çocuklarına hizmet vermekte olup, 18:00’den sonra tüm halkın hizmetine açılmaktadır. Sarısu kadınlar plajında belirli günlerde ziyaretçilere spor eğitmenliği eşliğinde aerobik ve zumba çalışması yaptırılmaktadır. Bu hizmete isteyen ziyaretçiler eşlik etmektedir. Plajın içinde yemek yiyebileceğiniz alanlar, çocuğunuzun rahatça vakit geçirebilmesi için parklar ve oyun alanları bulunmaktadır. Sarısu sadece yaz sezonu boyunca açık olmayıp, kış sezonunda da insanların rahatça vakit geçirebilmeleri için tüm halkın hizmetine sunulmuştur.

Neden Sarısu Plajı Tercih Ediliyor?

Kadınların özgürce vakit geçirebilmesi için harika bir alandır. Kadınlar özgürce denize girebilmekte rahatça güneşle bilmektedir. Burada engeli vatandaşlarımız düşünülmüştür. Engeliler için engelli çocuk parkı, yürüyüş alanı ve denize giriş imkânı sağlanmıştır. Kimi kadınlar inançları gereği kimi kadınlar rahat etmek için Sarısu plajını tercih etmektedir.

Bir taraftan denizin keyfini sürerken diğer taraftan yeşillikler arasında günün keyfini çıkarabilmektedirler. Sarısu bir piknik alanı değildir. Bu nedenle dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir. Mangal yapılması yasaktır. Antalya’da rahatça bir tatil geçirmek isteyen kadınlar burada deniz kıyafetleri giymek zorundadır. Mesela normal kıyafet ile denize giremezsiniz. Denize girmek için plaj kıyafetleri giymek zorundasınız. Mesela mayo, bikini veya haşema gibi.

Sosyal Tesis mi?

Bir sosyal tesis olarak varlık gösteren plaj Antalya Kadınlar plajı olarak bilinmektedir. Tesis içinde kebap evi, balık evi, kır bahçesi, büfe, market, 6 dükkândan oluşan Sarısu çarşısı, çocuk oyun parkı, spor parkı ve mescit yer almaktadır. Ayrıca duş alanları, giyinme kabinleri ücretsiz olup, halkın hizmetine sunulmuştur. Çalışanlar son derece güler yüzlü ve ilgililerdir. Sizde Antalya da rahat kendinizi güvende hissedeceğiniz bir tatil istiyorsanız  Sarısu Kadınlar Plajı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir