Kadınlar Plajı

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı Yalova’nın Esenköy ilçesine bağlı bir plajdır. Haftanın 6 günü kadınlara özel, pazar günleri karma aile plajı olarak kullanılıyor. Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı diğer illere yakınlığından dolayı özellikle İstanbul’dan çok ziyaretçi alıyor. Muhafazakâr kesim kadınlar için düşünülmüş olan bu plaja 7 yaşından büyük erkek çocukları alınmıyor. Bu yüzden çocukların kimlik göstermesi gerekiyor. Sebebi, çocukların psikolojik açıdan etkilenmemesidir.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir?

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajına gitmek için Yalova’dan Çınarcık tabelasını takip edip Armutlu üstünden giderseniz kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler için Armutlu otobüsüne binilmesi yeterli. İstanbul’dan direkt araba vapuru kullanarak da Yalova üzerinden gelinebilir. Ulaşım kolaylığı ve çevre illere yakınlığından dolayı tercih edilesi bir yer.

Serander Kadınlar Plajı Nasıldır? 

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı çok muntazam bir şekilde düzenlenmiştir. Bu plajın etrafında içerisinin gözükmesini engelleyecek yüksek duvarlar vardır. Yani burada hanımlar rahatlıkla denize girebilir. Karma veya ailesiyle gitmek isteyenler bu plajı pazar günü bu şekilde kullanabilir. Plajın titiz bir şekilde düzenlenmesi derli toplu oluşu insana huzur veriyor. Yeşillikler arasında olmak  ruhunuzu dinlendirmek için yeterli. Havası temiz ve keyifli bir yer. Burada 0- 6 yaş arası çocuklara ücret alınmıyor. 6 yaşından büyük çocuklar için yarım giriş ücreti talep ediliyor. Fiyatlar makul.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajında Yapılabilecekler

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı fazla kumlu olmayan taşlı bir yapıya sahip. Bu yüzden genellikle güneşlenmek için tercih edilebilir. Fakat bu plajın etrafındaki ağaçlar yeşillik ve denizin güzelliği yüzme niyeti olmayanlar için bile sadece bu manzarayı görmeye değer kılıyor. Ağaçların gölgesinde dinlenebilir kitap okuyabilir denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik buraya makul bir giriş ücreti ödedikten sonra şemsiye ve şezlonglara ücret ödemiyorsunuz. İsterseniz yanınıza dışarıdan yiyecek getirebiliyorsunuz isterseniz içeriden de bu ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca denizin içinde plastikten bir iskele de bulunuyor. Kısacası kafa dinlemek isteyen kadınlar için ulaşımı kolay ve vakit geçirmesi keyifli bir plaj.  Yolunuz bu tarafa düşerse mutlaka uğrayın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir