Asya, Gezi Fikirleri

Tiflis Gezi Rehberi

Kimisine göre Türkiye’deki şehirlere göre çok daha az gelişmiş, kimilerine göre farklı bir havası ve kültürü olan Tiflis için mini gezi rehberi hazırladık. Tiflis’e seyahat etmek isteyenler için görülmesi gereken mekanlardan, tarihi ve kültürel yapılardan bahsedeceğiz. Tiflis, tarih kokan, endüstrisi ile ünlü olan bir şehirdir. Gürcistan’ın başkentidir. Şimdi Tiflis’te görülecek yerlere bakalım.

Tiflis’te Görülecek Yerler

Tiflis, Türkiye’den ulaşımı oldukça kolay olan, İstanbul’dan direk uçak seferleri olan bir şehirdir. Genel olarak her mevsim gidilse de, Nisan ayından Ekim ayına kadar daha güzel bir gezi yapılabilir. Yemek çeşitleri, konaklama ve turizm açısından zengin seçenekler sunar.

Old Town

Şehrin en önemli yapılarından olan ve Old Town, Tiflis’te gezilmesi gereken mekanlardan birisidir. Daha çok tarihi dokulara şahit olmak isteyenler ve fotoğraf çektirmek isteyenler için önerilir. Etrafında birçok farklı tarihi yapı da bulunmaktadır. Bölgede hamamlar da mevcuttur.

Jumah Mosque (Jumah Camisi)

Tiflis’teki tek cami olan Jumah Mosque, Müslümanların çok eski bir ibadet yeridir. Kültürümüzdeki camilerden farklı bir mimariye sahiptir. Gezilmesi gereken uğrak noktalardan birisidir.

Dry Bridge Eskiciler Pazarı

Burada klasik ve değerli yüzlerce farklı eşya ve aksesuar görebilmeniz mümkün. Parkların içerisinde yer alan meşhur Dry Bridge Eskiciler Pazarı’nda uygun fiyatlara orijinal malzemeler satın alabilirsiniz. Gürcistan’ın ne kadar ucuz olduğunu da gözler önüne seren bir pazardır. Türkiye’deki eskiciler çarşısında bulabileceğiniz malzemelere benzer ürünler bulabilirsiniz.

Sioni Church (Sioni Kilisesi)

Tiflis için önemli bir tarihi yapı olan Sionı Church, çan seslerini duyabileceğiniz, farklı renk ve konseptlerle tasarlanmış tavanlar, benzersiz tablolar ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir mekandır. Gürcistan’da en önemli tarihi yapılardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir