Gezi Fikirleri

Yedigöller Kamp Alanları ve Özellikleri

Adını 1500 metrekarelik alanda bulunan büyüklü küçüklü 7 gölden alan Yedigöller, adeta bir tabiat harikası. Tamamen doğal, yeşil ve kahvenin her tonuna rastlayabileceğiniz bu alanda yürüyüşe çıkabilir, resim çekebilir ve çeşitli konaklama imkanlarını değerlendirerek tatilinizi uzatabilirsiniz.

Yedigöller’de konaklamak için bungalov evleri, çadır kampları ve karavanları tercih edebilirsiniz. Milli Park’ın girişinde kurulan bungalov evler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından işletiliyor. Gecelik 200-250 TL civarında ücretleri olan evler için önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Yedigöller Kamp Alanları

Yedigöller’e gelen doğaseverler kendi çadırlarını getirerek göl kenarında konaklamak istiyor. Yedigöller kamp alanları 7 farklı gölün kenarında bölgelere ayrılmıştır. Kendi çadırınızı getirerek burada kamp kurmak isterseniz, sayı fark etmeden 25 TL kamp ücreti alınmaktadır. Ayrıca araç giriş ücreti de talep edilmektedir. Bazı günler giriş ve kamp alanı ücreti alınmadığı da oluyor. Manzarası ve çadır alanı özellikleri bakımından en çok Büyükgöl çevresi beğeniliyor.

Yedigöller Kamp Alanları Özellikleri

  • Yedigöller kamp alanı içerisinde gündüz saatleri ateş yakılmasına izin verilmezken, geceleri belirlenen noktalarda ateş yakılabiliyor.
  • Yaz kış fark etmeden Yedigöller’de yağmura yakalanma olasılığınız var. Kampçılar buraya gelirken temkinli davranmalıdır.
  • Hafta sonu günleri yoğun olma riskine karşı bölgede çadır kampı kurmak için hafta içini tercih etmenizde fayda var. Hafta içi daha sakin olduğundan, ormanın sessizliği içerisinde huzuru yakalayabilirsiniz.
  • Yeme-içme konusunda Yedigöller Milli Parkı’nda yalnızca küçük bir büfe işletiliyor. Burada sucuk ekmek ve gözleme gibi aperatif yiyecek ve içecek hazırlanmaktadır. Su sıkıntısı yaşamayacağınız bir alandır.
  • Yedigöller kamp alanında tuvalet bulunur. Ayrıca saat 20:00’ye kadar restoranların tuvaletlerini de kullanabiliyorsunuz.
  • Bölgede telefonunuz çekmeyebilir. Bu nedenle Yedigöller’e gelmeden yakınlarınıza haber vermeyi unutmayın.
  • Elektrik olmadığında yanınızda fener veya kafa lambası mutlaka bulundurun.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir