En İyi Plajlar

Yörük Ali Plajı

Yörük Ali Plajı İstanbul’un Büyükada  mevkiinde bulunmaktadır. Tertemiz bir denizi, güzel bir kumsalı vardır. Plajın eğitimli cankurtaranları olduğu için çocuklu aileler adına güvenlidir. Bu plajda ister günübirlik, ister haftalık, ister sezonluk odalar bulunabilir. Bu arada motel müşterilerine plaj zaten ücretsizdir.

Yörük Ali Plajı Konumu

Plaj Büyükada Yörük Ali Mevkiindedir. Adaların  yapılan deniz suyunun temizliğinin kontrollerinde A kalite olduğu saptandıktan sonra güvenli kullanım oranı hızla artmıştır. Büyükada ya gelip de o tertemiz koylarda yüzmeden dönmek olmaz denilmektedir. İstanbul’dan sadece 1 saatlik bir yolculuk sonra Büyükada ya varılır ve plaja ulaşılır. Artık bundan sonrası günü altın kumların üzerinde güneşlenerek, o masmavi denizde yüzerek ve eğlenerek geçirmek kalmıştır.

Yörük Ali Plajı Tercihi

Yörük Ali plajı 1980’li yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Plaj zaten Yörükali tesislerine ait olduğundan tesislerde oda konforları yüksek seviyelerdedir. Ayrıca Büyükada adalar içerisinde en güvenilir olanıdır. Yörükali Plajı İstanbul keşmekeşinden uzaklaşmak adına rahatlık ve huzurluk adına iyi bir tercihtir. İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için Büyükada Yörük Ali Plajı tam bir mekândır.

Yörükali Plajı Denizi ve Sahili

Yörükali Plajı tesisi dâhilinde dört dörtlük hizmet verir. Konaklamasından eğlencesine kadar her zamanı değerlendiren bir sistemdedir. Denizin suyu temiz ve berraktır. Dalga artarsa yosunların gelmesi olağandır. Kumsalının olması sebebiyle belki de diğerlerinden daha çok tercih edilmesinin sebebi budur. Kuşkusuz adanın denizi bir Ege denizi gibi olabilmesi imkânsızdır ama adada gidilebilecek en iyi yerdir.

İstanbul da yaşayanlar için deniz her zaman ön plandadır. Hele hele sıcak havalarda ve özellikle günübirlik durumlarda deniz keyfi yaşayabilmek için tercih yeri adalardır. Adalar içerisinde kendilerine en yakın buldukları özellikleri kapsayanları listelerinde ön sıralara alıp kendileri ve aileleri için bir kaçış bir nefes alma noktası olarak seçerler. Kapsam dâhilinde aile plajı arandığında da Büyükada Yörükali Plajı 1980’li yıllardan itibaren en popüler olma özelliğini kaybetmemiştir. Diğer plajlara göre de kumsalının olması tercih edilmede öncüdür. Gün doğumu ve gün batımını izlemek keyfi de anlatılmaz yaşanır boyutundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir